Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej

Oferta - Wycieczki - Jednodniowe

*opłata za wstęp i zwiedzanie twierdzy wraz z przewodnikiem - ok. 1,5 godz. (Pierwsze pisemne wzmianki o grodzie znajdującym się w tym miejscu pochodzą z X wieku. Odwiedzając górującą nad miastem fortyfikację dowiecie się jak wyglądało życie żołnierzy, jaką rolę pełnił Donjon, co sprawiało, że był on samowystarczalny nawet przez kilka miesięcy. Poznacie przemyślane zasady budowy poszczególnych elementów twierdzy. Krótko mówiąc, spędzicie ciekawie czas, a świetni przewodnicy zadbają o to, abyście nie nudzili się nawet przez chwilę.)
*opłata za wstęp i zwiedzanie labiryntu chodników minerskich wraz z przewodnikiem - ok. 1,5 godz. (Do czego służyły podziemne chodniki? O tym dokładnie opowie przewodnik. Czy można się w nich zgubić? Bez wątpienia. Istny labirynt tuneli - przeszło 7 kilometrów, rozciąga się pod stokami Twierdzy Kłodzko. To jedyne tego typu chodniki w Polsce, które mogżna zwiedzić! Trzeba je zobaczyć! Wybiegały promieniście daleko na przedpole twierdzy i miały służyć jej obrońcom do wysadzania w powietrze armat wojska atakujących, w przypadku bezpośredniego ataku nieprzyjaciela. Trzeba się nieźle nagimnastykować, bo najniższe miejsca mają zaledwie kilkadziesiąt centymetrów wysokości – 90 cm. Do zwiedzania udostępniono około 1 km.)
*spacer (dla chętnych) po starówce Kłodzka (Np.: gotycki most - rzadko spotykany w Europie zabytkowy most, określany przez niektórych miniaturą słynnego mostu Karola w Pradze, ratusz, fontanna z lwem, „Czarna” Brama.)
*pilot wycieczek lub opiekun z biura (koordynator)
*przewóz autokarem
*opłaty za parkingi
*podatek VAT     23

…Wraz ze zwiedzaniem Parku Miniatur MiniEuroland z przewodnikiem – ok. 1,5 gpodz. (W trakcie zwiedzania przewodnik opowie różne historie, ciekawostki, anegdoty i niezwykłe legendy. Poznamy liczne obiekty o dużych wartościach architektonicznych i historycznych. Odkryjemy tajemnice najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata. W trakcie zwiedzania będziemy szukać ukrytych figur, symboli i zwierząt, a za swój spryt oraz spostrzegawczość otrzymacie upominek.  Na terenie parku obszerny plac zabaw (1200 m²) z rzadko spotykaną zjeżdżalnią linową tyrolką.) - Cena 185 zł.

miniaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturka
© 2002-2014 PROTON TOURProjekt i realizacja: Master Project