Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej

Oferta - Wycieczki - Jednodniowe

*zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej wraz z przewodnikiem (Zapoznanie się z historią i trudem górniczym. Trasa mierzy około 700 m podziemnych wyrobisk. Możemy zobaczyć tam cały przekrój techniki i urządzeń górniczych, które są, lub były używane w kopalniach węgla. Przejście trasy zajmuje ponad 1 godzinę z czego część chodnika pokonujemy w oryginalnej, górniczej kolejce. Zwiedzając kopalnię zostajemy wyposażeni w niezbędne hełmy i lampy górnicze, które pozwolą nam poznać i poczuć prawdziwy klimat pracy pod ziemią. Zwiedzając kopalnię koniecznie zwróćmy uwagę na znajdujące się tam skamieniałości roślinności rosnącej na tych terenach przed przeszło 300 mln lat – araukarie.)
Uwaga!
Należy zaopatrzyć się w ciepłe ubranie, temperatura w podziemiach jest stała i wynosi przez cały rok około 8
°C.
*przejazd podziemną kolejką górniczą (Trasa kolejki liczy ponad 200 m. Mamy okazję przejechać się podziemną kolejką, jak prawdziwi górnicy. Skład liczy 3 wagony mogące pomieścić 36 osób. Są one ciągnięte elektryczną lokomotywą obsługiwaną przez maszynistę - górnika, który pracował w tej kopani jeszcze za czasów jej funkcjonowania dla celów wydobywczych.)
*zwiedzanie muzeum o tematyce górniczej wraz z przewodnikiem (Muzealne ekspozycje prezentują historię górnictwa węgla na terenach Dolnego Śląska. Można tu prześledzić rozwój techniki górniczej i zmiany zachodzące w sposobie ubierania górników na przestrzeni dziejów. Eksponowane są urządzenia ratownicze i kontrolne stosowane w kopalniach. Zobaczycie liczne odciski roślin, które występowały na tych terenach przed setkami milionów lat. Dowiemy się, również skąd wziął się węgiel.)
*spotkanie z dobrym Duszkiem Kopalni
*możliwość obejrzenia wystawy minerałów, mennicy (bicie pamiątkowych monet - osobno płatne)
*pilot wycieczek lub opiekun z biura (koordynator)
*przewóz autokarem
*opłaty za parkingi;
*podatek VAT     22/2


„Górnik i Ja”  (program jw. oraz spotkanie z górnikiem w stroju galowym, pokaz pasowania ochotników na górnika, ok. 2 godz.) - Cena 103 zł„Mikołaj w Kopalni”  (program jw. oraz poszukiwanie i spotkanie z Mikołajem, wręczanie prezentów /uczestników/ ok. 1,5 godz.) - Cena 103 zł

miniaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturkaminiaturka
© 2002-2014 PROTON TOURProjekt i realizacja: Master Project